SEARCH

Dinozaury w Nowym Jorku – vlog

LIFESTYLE PODRÓŻE VLOG 2017-03-22 1 Comments

 

Tytuł jak z Faktu. We vlogu nasza wycieczka do Muzeum Historii Naturalnej. Jeśli choć trochę orientujecie się w panoramie NYC, powiem tylko, że dotarliśmy tam pieszo przez Central Park z naszego mieszkania na Harlemie. Pamiętam, że to był dłuugi, ale świetny dzień. Koniecznie zobaczcie film! :)

 

 

Nasz pierwszy DAILY VLOG

DAILY LIFESTYLE VLOG 2017-03-17 1 Comments

Zawsze marzyłam, żeby zacząć TO robić <3 Vlogować, dać się poznać z innej perspektywy niż tylko zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia…

A więc jesteśmy! Jest nasz zwykły dzień :) Bez ściemy, bez photoshopa, bez celowego sprzątania drugiego planu, żeby było korzystniej. Cała ja i dziewczyny. Leszka z łaski swojej nie angażuję w moje twórcze akcje, więc w filmach będzie po babsku. Filmowanie i montaż przychodzą mi z łatwością. Żałuję, że nie wkręciłam się w to, kiedy Pola była mała. To niesamowita pamiątka. Na początku pokazuję mój „zwykły” dzień, dlaczego? Bo teraz widzę, że jeśli z „typowego wtorku” jestem w stanie zmontować 5 minutowy materiał, to mogę zostać ninja.

SUBSKRYBUJ, JEŚLI LUBISZ BYĆ NA BIEŻĄCO

5 rzeczy, które robię wiosną

LIFESTYLE 2017-03-14 2 Comments

 

Więcej spacerów, więcej aktywności na zewnątrz

Coraz więcej czasu spędzam poza domem. Każdą sobotę i niedziele poświęcam rodzinie i jednocześnie lubię wykorzystywać weekendy jak najaktywniej. Zazwyczaj wybieramy się wtedy na dłuższe spacery, na przykład do lasu albo nad zalew. Wychodzimy spod „zimowego koca” i cieszymy się pierwszymi promieniami tego wiosennego już słońca. Mając dzieci mam świadomość, że korzystam na tym nie tylko ja, ale przede wszystkim one. Możemy spędzić ten czas razem wypatrując pierwszych kwiatów. Dziewczyny testują nowe sprzęty sportowe, jak na przykład rowerek albo hulajnogę.

 

 

Zabiegi pielęgnacyjne

W 100% należę do osób, które uważają, że dbać o siebie należy przez okrągły rok. Jednak wiosna, to bardzo dobry moment, żeby zrobić serię zabiegów złuszczających, czyli kwasy. Tego zabiegu nie powinno się robić w okresie mocnego nasłonecznienia. Dlatego jesień, zima i wczesna wiosna, to okres kiedy warto zainteresować się właśnie kwasami. Jesienią na blogu szczegółowo w TYM WPISIE opisywałam działanie zabiegu. Mam za sobą całą serię kwasów. To znacznie odświeżyło i rozjaśniło moją cerę.

Kolejnym zabiegiem, do zrobienia którego nasza motywacja wzrasta właśnie wiosną, to pedicure. Oczywiście dbajmy o stopy niezależnie od pory roku. Ale wiosenna aura sprzyja, żeby pomalować paznokcie żywszym, świeżym kolorem.

Oba powyższe zabiegi wykonuję w salonie Galeria Urody Świat Paznokci w Lublinie. Regularnie chodzę tam również na manicure żelem bezkwasowym, o którym kiedyś też pisałam w TYM WPISIE.

 

 

Zmiana fryzury i makijażu

Zawsze w kwietniu zmieniam coś w moich włosach. Zauważyłam, że od kilku lat właśnie w tym momencie mam ochotę na zmianę fryzury. Pamiętam, że 2 lata temu mocno je skróciłam, a rok temu wykonywałam keratynowe prostowanie włosów. Zazwyczaj mam ochotę także na zmianę w moim codziennym makijażu. Sięgam po lżejsze podkłady i chętniej eksperymentuję z intensywnymi kolorami na ustach.

 

 

Porządki w szafie

Co sezon weryfikuję zawartość mojej szafy. Usuwam ubrania, które już mi się znudziły lub są znoszone. Zastanawiam się czego mi brakuje. Nie lubię kupować przypadkowych rzeczy. Dlatego zawsze zastanawiam się, co mi jest tak na prawdę potrzebne. Odkąd zwracam większą uwagę na jakość ubrań, kupuję ich mniej, ale skupiam się na lepszych gatunkowo rzeczach. Ten podpunkt dotyczy także porządków domowych. W tym miesiącu oczyściłam już szafki kuchenne ze zbędnych przedmiotów.

 

 

Krótki wyjazd

Nie ma lepszej opcji od wyjazdu w ciepłe miejsce wtedy, kiedy w Polsce jest jeszcze zimno. Najlepsze wczasy spędziłam w okresie innym, niż nasze polskie lato. Bardzo polecam wyjazd na wakacje jesienią i wczesną wiosną, kiedy zapotrzebowanie na słońce wzrasta. Świadomość spędzenia kilku dni w ciepłym miejscu bardzo optymistycznie nastawia nas już dużo wcześniej przed podróżą. To nie musi być długi urlop. Ja świetnie wspominam 3-dniowy pobyt na Majorce w październiku i taki sam trip czeka mnie w kwietniu! Weekendowy reset pozwala naładować akumulatory.

 

 

A Wy macie jakieś swoje wiosenne rytuały? :)

 

Czym jest indywidualny model opieki porodowej? Wywiad w Centrum Medycznym Damiana

DZIECKO VLOG 2017-01-24 0 Comments

Kochane, dziś przygotowałam wpis skierowany przede wszystkim do tych z Was, które stoją jeszcze przed wyborem odpowiedniego Oddziału porodowego. Jeszcze w momencie, kiedy 3,5 roku temu rodziłam Polę, moja wiedza o macierzyństwie była niewielka. W ciągu kilku ostatnich lat diametralnie zmieniła się świadomość kobiet, w tym moja, w stosunku do macierzyństwa. Szczerze mówiąc brakowało mi wtedy takich typowych blogów parentingowych, możliwości przeczytania o tym, jak oczami młodej mamy wygląda poród i przygotowanie do niego. Postępowałam w wielu kwestiach intuicyjnie i gdybym wtedy wiedziała to, co wiem teraz… do niektórych spraw podeszłabym nieco inaczej :) Na szczęście coraz bardziej świadomie kierujemy naszymi wyborami, ułatwiamy sobie życie i inwestujemy w komfort.

Teraz, po dwóch ciążach, mam doświadczenie i znacznie większą wiedzę o wachlarzu możliwości, do jakich mam dostęp. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jakiej mi po prostu brakowało, to kompletny brak indywidualnego podejścia do mnie, jako pacjentki. Położne nie miały czasu by spokojnie wytłumaczyć mi, co się ze mną dzieje podczas porodu. Nikogo nie było przy mnie kiedy pierwszy raz przystawiałam dziecko do piersi, kiedy je przewijałam bojąc się, że zrobię mu krzywdę. Jeśli człowiek nie nasłuchał się o tym podczas szkoły rodzenia, staje twarzą w twarz z ogromnym wyzwaniem i musi polegać na intuicji. Mnie osobiście brakowało wsparcia, wspominałam o tym, np. we vlogu o drugim porodzie. Mimo niesmaku, który pozostał mi sprzed prawie czterech lat wierzę, że poród może być wspaniałym doświadczeniem i przy współpracy z odpowiednimi osobami, możemy przeżyć go niezwykle świadomie.

Jest w Polsce kilka takich miejsc, w których pacjentka poza opieką szpitalną dostaje także komfort, bezpieczeństwo i spokój. Spokój, który dla ciężarnej jest nieoceniony. Takim miejscem jest Centrum Medyczne Damiana, które wyróżnia właśnie indywidualny model opieki porodowej. Oznacza to, że przez okres całej ciąży towarzyszy jej zespół lekarzy, którzy omówią przebieg porodu i rozwieją wątpliwości pacjentki. Najważniejsze, że przy porodzie także uczestniczy lekarz, którego ciężarna zna – lekarz, który prowadzi ciążę. Rodząca przechodzi z tą kadrą niemal na stopę przyjacielską, nawiązuje wspólną nić, która podczas tego najważniejszego dnia kiełkuje ogromnym poczuciem bezpieczeństwa. Prowadzenie ciąży i wszystkie niezbędne badania może wykonać pod jednym dachem, co uważam za bardzo wygodne.

Jeżeli pacjentka nie prowadzi całej ciąży w CMD, to oczywiście również może tam rodzić – wystarczy, że pojawi się na Oddziale miedzy 36. a 38. tygodniem ciąży. W takim wypadku też poznaje ona cały zespół, który będzie jej towarzyszył przy porodzie. W moim odczuciu, to niesamowity komfort. W większości szpitali czeka nas wielka niewiadoma, na kogo trafimy. Stąd też sam poród staje się jeszcze bardziej stresujący. A możemy tego uniknąć i zyskać o wiele spokojniejszą głowę.

 

W CMD organizowane są warsztaty Będę Mamą, na których poznajemy kadrę lekarzy, rozmawiamy z nimi i dowiedzujemy się więcej na temat pobytu w szpitalu. Warsztaty są darmowe, z pewnością warto z nich skorzystać.

 

O opiece szpitalnej rozmawiałam z przełożoną położnych Agnieszką Danaj oraz panią Ulą, która jest obecnie pacjentką Centrum Medycznego Damiana. We współpracy ze szpitalem wykonałam wywiad, w którym obie panie bardzo dokładnie mówią o indywidualnym modelu opieki. Koniecznie posłuchajcie :)

 

 

Jesteście zadowolone z wyboru szpitala, w którym rodziłyście, czy macie to jeszcze przed sobą?

 

Wakacje w USA – Filadelfia i Atlantic city – zdjęcia i VLOG

LIFESTYLE PODRÓŻE VLOG 2016-11-03 3 Comments

Na moim kanale Youtube pojawił się kolejny film z serii Travel Vlog. Najdłuższy i najbarwniejszy jak dotąd. Zobaczycie w nim nasz pokój hotelowy, zakupy w Marshalls, gdzie pokazuję za jaki ułamek (polskiej) ceny kupicie tam torebki Michael Kors czy Ralph Lauren, a także nasze podboje Atlantic City z tańcami na promenadzie włącznie. Koniecznie zobaczcie, bo napracowałam się przy nim jak szalona i pojawiło się w nim mnóstwo momentów, których nie złapaliśmy na zdjęciach ;)

 


Oczywiście zapraszam też na fotorelację poniżej.

Po niespełna tygodniowym pobycie w NYC ruszyliśmy do Filadelfii. To piękne miasto, chociaż nie dane nam było zobaczyć wiele więcej niż okolice naszego hotelu. Zdecydowaliśmy się zarezerwować kilka nocy w hotelu Warwick, który serdecznie polecam. Ten piękny hall zrobił na nas ogromne wrażenie.

 

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

 

Tuż przed przyjazdem do ww. hotelu spędziliśmy dwie noce w motelu. Niestety poza fotogenicznym, nieczynnym barem i basenem, na którym dzieci mogły się wyszaleć, nie było tam nic spektakularnego.

 

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America
Po Filadelfii nadeszła pora na skrawek plaży, który zabukowaliśmy w Atlantic City.

 

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Poniżej widzicie kraby z muszelkami pomalowanymi w każdy możliwy sposób. Takie kraby można było kupić w zestawach z małą klatką i akcesoriami.

 

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

 

Dzieciaki kiepsko zniosły ciągłą zmianę miejsca zamieszkania i nie mogły uregulować godzin drzemki. Musieliśmy wykrzesać z siebie jeszcze więcej cierpliwości i siły. Momentami było ciężko. Jeszcze przed przyjazdem do Atlantic City przebukowaliśmy nasze bilety powrotne na wcześniejszy termin. To była bardzo dobra decyzja.

 

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

 

Całe miasto posiada ciekawy styl i typowo filmowy według mnie klimat.

 

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

 

Głowny chodnik (promenada) miasta wygląda jak z Zakazanego Imperium. Jednego z moich ulubionych seriali :)

 

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

 

I na koniec nasz beznadziejny hotel, którego nazwy nie pamiętam. Styl miasta oddaje tylko z zewnątrz. W środku tandeta i dżem z saszetki.

 

Atlantic City, podróż do USA z dziećmi, podróż postanach, Nowy Jork, Manhattan, wycieczka do USA, zdjęcia z NYC, dzieci w podróży, wakacje w Stanach Zjednoczonych, fotografie z podróży, mama na szpilkach, Karolina Foks-Piątek, Filadelfia, America

 

 

Koniecznie zobaczcie także nasze poprzednie vlogi:

 

 

W następnych filmach z serii Travel Vlog wrócimy do Nowego Jorku!

Zdjęcia i filmy z tego wpisu zostały wykonane aparatem Olympus OM-D E-M10 z obiektywem 14-42 mmom-d-logo_pos

oraz Canonem 5D Mark II z obiektywem Canon 16-35 mm