Depilacja laserem diodowym – co trzeba wiedzieć?

0
170

Nowoczesne metody depilacji cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Jedną z opcji jest usuwanie zbędnego owłosienia ciała przy pomocy lasera diodowego. Sprawdź, co musisz wiedzieć o tym sposobie depilacji, zanim zdecydujesz się na zabieg!

Jak przebiega zabieg depilacji laserem?

Działanie lasera diodowego do depilacji polega na emitowaniu monochromatycznego światła. Wiązka światła zamieniona w ciepło niszczy mieszki włosowe. Podczas zabiegu do ciała klienta przykładane jest urządzenie, które naświetla jej niewielki obszar. Tak należy potraktować całą powierzchnię skóry poddawaną zabiegowi. W zależności od części ciała może to trwać od kilku (pachy, twarz) do 30 minut (okolice bikini, całe nogi).

Jakie części ciała można depilować przy pomocy lasera diodowego?

Za pomocą lasera depilować można różne części ciała: twarz, pachy, uda i łydki. Depilacja laserem bikini jest często wybieranym zabiegiem. Dzięki użyciu tej metody zabieg usunięcia nadmiernego owłosienia z okolic intymnych nie powoduje podrażnień takich jak golenie przy pomocy maszynki. Lepsza skuteczność i trwałość efektu to kolejne zalety tego sposobu na pozbycie się włosków. 

Depilacja laserowa – skutki uboczne

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy depilacja laserowa jest rakotwórcza. Jak dotąd nie zaobserwowano korelacji traktowania skóry wiązką światła z zainicjowaniem powstania nowotworu. Jednocześnie trzeba podkreślić, że ten sposób usuwania nadmiernego owłosienia nie jest przeznaczony dla pacjentów onkologicznych oraz osób, które wcześniej poddawane były leczeniu.

Laser diodowy profesjonalny wyposażony jest w specjalny system chłodzenia. Poprawia to komfort osoby poddawanej zabiegowi, ponieważ nie dochodzi do nadmiernego rozgrzania skóry w miejscu działania wiązki światła. Dzięki temu można usuwać włoski z wrażliwych obszarów skóry, czego doskonałym przykładem jest depilacja laserowa miejsc intymnych

Depilacja laserowa – efekty i optymalny plan zabiegów

W większości przypadków pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Włoski słabiej odrastają i jest ich mniej niż dotychczas. Dla trwałego rezultatu całkowicie gładkiej skóry potrzebne jest co najmniej kilka zabiegów wykonywanych w regularnych odstępach czasu. Najlepiej robić to w okresie jesiennym i zimowym, gdy nie istnieje ryzyko podrażnienia skóry poprzez kontakt z promieniowaniem UV. 

Załóżmy, że zdecydowałaś się na depilację laserową. Ile zabiegów potrzeba, by uzyskać trwały efekt? Optymalnie jest to 4 lub 5 spotkań realizowanych w odstępach czasowych. Między jednym a drugim zabiegiem należy zachować kilkutygodniową przerwę.

Profesjonalna depilacja laserowa – przeciwwskazania do zabiegu

Mimo dużego bezpieczeństwa tej metody depilacja laserem nie jest dla każdego. Użycie lasera do usuwania zbędnego owłosienia powinno być poprzedzone dokładną analizą sytuacji zdrowotnej klienta. Podczas wywiadu kosmetolog ocenia stan skóry i dokonuje kwalifikacji do zabiegu. Laser diodowy do depilacji nie nadaje się dla osób mocno opalonych, przyjmujących fotouczulające zioła i leki oraz klientów z ranami i aktywnymi infekcjami na skórze. Przeciwwskazaniem są też niektóre choroby dermatologiczne i nowotworowe. Przeciwwskazaniem jest też ciąża i okres karmienia piersią. 

Zaplanuj wizytę w profesjonalnym salonie depilacji i wybierz zabieg laserem diodowym. Jego wysoka skuteczność sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na taki sposób usuwania owłosienia z różnych części ciała. Dołącz do grona zadowolonych klientów i pozbądź się włosków na długi czas!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here