Dlaczego warto wybrać zbiornik IBC

Zbiornik IBC, czyli popularny paletopojemnik od wielu lat jest jednym z najczęściej używanych opakowań nie tylko w handlu, ale również w przemyśle. Olbrzymia popularność zbiorników IBC wynika nie tylko z doskonałych parametrów użytkowych, ale również z dużej dostępności i bardzo atrakcyjnej ceny.

Czym wyróżniają się zbiorniki IBC?

IBC (ang. Intermediate Bulk Container) to bardzo duże kontenery zbiornikowe, które wykorzystywane są głównie do transportowania i przechowywania różnorodnych płynów. Nowoczesny kontener IBC bez wątpienia jest najlepszą alternatywą dla konkurencyjnych beczek. Ich największym atutem jest przede wszystkim dobre wykorzystanie wolnej przestrzeni.

Klasyczne kontenery IBC najczęściej mają kształt prostokątnego zbiornika. Większość zbiorników zamkniętych jest w ochronnej klatce kratkowej albo w specjalnej ramie rurowej. Pod spodem kontenera znaleźć można z kolei charakterystyczną paletę, dzięki której nie ma nawet najmniejszego problemu z obsługą kontenera IBC. Palety jak łatwo się domyślić są idealnie przystosowane do obsługi popularnymi wózkami paletowymi i wózkami widłowymi.

Jaka jest masa całkowita kontenerów IBC?

W wymagającej branży transportowej ogromną rolę odgrywa masa kontenerów. Jeżeli chodzi o Paletopojemnik IBC to jego masa uzależniona jest od kilku kluczowych elementów. Na masą całkowitą największy wpływ ma oczywiście wielkość oraz pojemność danego pojemnika. Nie można zapominać również o samym materiale.

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne kontenery IBC, które w całości wykonane są z tworzywa sztucznego. Kontenery 1000 litrowe tego typu ważą ok. 50 kg. Znacznie droższe są kontenery IBC wykonane ze stali nierdzewnej, których waga waha się w granicy 160 kg.

Co można transportować w kontenerach IBC?

Jak wspomniano powyżej tradycyjny zbiornik IBC wykorzystywany jest głównie do transportowania i magazynowania substancji płynnych. W kontenerach można bez problemu przewozić zarówno wodę pitną, jak i również niebezpieczne substancje.

Wiele firm wykorzystuje kontener IBC także do przechowywania substancji sypkich. Mowa tutaj między innymi o proszkach i granulatach. Przy tego typu produktach najlepiej sprawdzą się dedykowane kontenery silosowe. Zbiornik IBC wyróżnia się wysoką wytrzymałością na obciążenia mechaniczne i termiczne, dlatego też poradzi sobie bez problemu z najtrudniejszymi zadaniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here