Sypialnia

W obecnych czasach branża budowlana, projektowa oraz dekoratorska ma do zaproponowania wiele nowoczesnych rozwiązań dotyczących sypialni. Pomysły te mogą poprawić komfort wypoczynku, a jednocześnie sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało niczym z katalogu.

Pierwszym, fundamentalnym aspektem jest to, że pokój sypialniany powinien być przestronny. Według ogólnie przyjętych standardów, dwuosobowa sypialnia powinna posiadać minimum 16m². Natomiast, aby móc skorzystać z nowoczesnych rozwiązań oraz mieć wiele możliwości aranżacyjnych, sypialnia powinna mieć co najmniej 20m².

Mając do dyspozycji taki metraż, możemy rozważyć połączenie sypialni z następującymi dodatkami, zwiększającymi nasz komfort:

GARDEROBA

Znanym już od wielu lat, ale nadal cenionym rozwiązaniem jest ulokowanie w sypialni garderoby lub dużej szafy. Taka opcja pozwala na praktyczne wykorzystanie każdej wnęki, a także łatwy i bliski dostęp do odzieży. Jest to ciekawy element aranżacyjny, ponieważ szafa, czy też garderoba nie musi być oddzielona tradycyjnymi drzwiami, ale na przykład stylową kotarą.

ŁAZIENKA

Coraz częściej spotykany jest także dostęp z sypialni do osobnej, prywatnej łazienki. Jest to rozwiązanie tworzące mini-apartament. Takie rozwiązanie będzie dobrym i wygodnym pomysłem, gdy mieszkamy z dziećmi, lub innymi osobami, ponieważ dzięki niemu unikniemy porannych i wieczornych kolejek pod prysznic lub do umycia zębów.

POKÓJ SYPIALNIANO-KĄPIELOWY

Odważne rozwiązanie, które jest jeszcze stosunkowo rzadko spotykane w polskiej architekturze wnętrz. Powoli jednak zdobywa uznanie- zwłaszcza wśród młodych ludzi. Pokój sypialniano- kąpielowy to nic innego niż usytuowanie niczym nie zasłoniętej wanny w sypialni. Takie połączenie tworzy niepowtarzalny, intymny oraz odprężający nastrój. Który pozwala na wstępny relaks blisko miejsca snu.

Jak powinna wyglądać sypialnia?

Sypialnia powinna być miejscem, gdzie będziemy się relaksować i spokojnie zasypiać. W aranżacji przestrzeni należy unikać wysokich mebli, które mogą dać poczucie przytłoczenia, dlatego oddzielna garderoba może być świetnym rozwiązaniem.

Kolory sypialni też stanowią istotną kwestię. Zbyt intensywne barwy mogą działać na nas pobudzająco, co nie sprawdzi się w miejscu przeznaczonym do snu.

Łóżko stanowi serce sypialni, dlatego powinno być przestronne i wygodne. Od niego zacznijcie aranżację i na tej podstawie dostosowujcie resztę przestrzeni. Więcej o wyborze odpowiedniego łóżka opisujemy w naszym artykule.

Sypialnia jest bardzo ważnym miejscem naszego domu czy mieszkania, aby żyło nam się komfortowo i wygodnie musimy podjąć kilka ważnych decyzji, które w ostateczności dadzą nam pozytywny dla nas efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here