Pakowanie na wakacje z dzieckiem
fot. unsplash.com

Wakacje z dziećmi, bez względu na to w jakim są wieku, diametralnie różnią się od tego, co przeżywaliśmy będąc tylko we dwójkę. Nie da się ukryć, że jest zupełnie inaczej. Zmienia się postrzeganie urlopu i odpoczynku. Problemy pojawiają się już na starcie, podczas planowania. Pakowanie na wakacje z dzieckiem to wyzwanie, do którego podejdź jak dobry manager zarządzający swoją firmą. Wtedy wszystko pójdzie gładko. 

Gdy jedziesz z maluszkiem

Nie da się ukryć, że jadąc na wakacje z dzieckiem do 3 lat, nie odpoczniesz za wiele. Pakowanie na wakacje z dzieckiem w tym wieku przypomina zbrojenie się na wojnę. Zanim do głowy przyjdą ci pomysły, aby zrobić wyprawkę noworodka na wakacje, albo też sprawdzać, czy są na miejscu kwiaty przyjazne dziecku, odetchnij. Kąpiel noworodka lub większego malucha zrobisz właściwie w każdej dostępnej łazience. Często hotele i inne obiekty dysponują łóżeczkami z wygodnymi materacykami oraz przewijakami, krzesełkami do karmienia i wszystkimi innymi przydasiami. Nie musisz ich więc zabierać ze sobą. 

Ważne natomiast jest, aby zabrać ze sobą niezbędne minimum. W przypadku nagłych sytuacji, zawsze możesz iść do sklepu czy apteki w konkretnej wakacyjnej miejscowości. Ogranicz również zabawki dla dziecka. Jedna czy dwie grzechotki lub gryzaczki z pewnością się przydadzą, jednak nie musisz zabierać wszystkich grających misiów, pianinek i klocków. Daj maluchowi odpocząć od swoich zabawek, a po powrocie z pewnością będzie się nimi bawił z ogromnym entuzjazmem. 

Pakowanie na wakacje z dzieckiem
fot. unsplash.com

Rozdziel zadania między domowników

Jeżeli jadą z wami już starsze dzieci, nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć ich w proces pakowania. Już pięciolatki potrafią przygotować odpowiednią ilość bielizny, spodenek, koszulek i sukienek. Będą pamiętać o butach, szczoteczce do zębów i swoich kosmetykach. Oczywiście, potem rzuć okiem i sprawdź, czy wszystko jest tak jak powinno. Ale zaufaj swoim pociechom, one naprawdę potrafią się spakować same.

Może nie poukładają tego wszystkiego w perfekcyjny sposób. Być może również zapomną czegoś, albo też wezmą za mało lub za dużo. Jednak one właśnie teraz uczą się organizacji i pakowania, właśnie od ciebie. Daj im kredyt zaufania, jestem pewna, że miło się zaskoczysz. Namów ich do sporządzenia listy wszystkich rzeczy które trzeba zabrać na wakacje. Pokaż, w jaki sposób eliminować to, co niepotrzebne. Przy tej pracy wsłuchaj się w potrzeby swoich dzieci nie ignorując od razu wszystkiego. Owszem, piąty pluszak to już trochę za dużo. Ale dzięki jednemu dziecko poczuje się komfortowo i bezpiecznie. Warto go zabrać ze sobą.

Długa jazda samochodem – jak się przygotować?

Najwygodniej i najszybciej jest podróżować samolotem. Jednak nie każdemu odpowiada taki środek transportu. Podróż samochodem, choć dłuższa, może być bardziej komfortowa zarówno dla dziecka jak i dla jego opiekunów. Największym plusem jest fakt, że możesz zrobić sobie przerwę w każdym możliwym momencie. Dziecko za bardzo marudzi, albo też potrze do toalety? Nie ma problemu z zatrzymaniem się na najbliższej stacji benzynowej. 

Jednak taka podróż może być męcząca. Warto zaopatrzyć się w lekkie przekąski i zapas wody. Dobrze, gdy maluch ma pod ręką swojego ulubionego pluszaka a może i nawet jakąś książeczkę? O ile małe dzieci podczas podróży zwykle śpią, o tyle te większe mogą odczuwać nudę podczas długiej jazdy. Świetnym rozwiązaniem jest również puszczenie ciekawego audiobooka. 

Pakowanie na wakacje z dzieckiem
fot. unsplash.com

Nie zapominaj o odpowiednich kosmetykach!

Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna to podstawa. Nie musisz kupować najdroższych kosmetyków świata, aby mieć w swojej wakacyjnej kosmetyczce krem do opalania. Pamiętaj o ochronie głowy. Czapka na głowę w postaci kapelusza lub czapki z daszkiem to absolutne must have! Jeżeli jeszcze nie wiesz, jak wybrać okulary przeciwsłoneczne, koniecznie wybierz się do optyka, tak doradzą ci szkła najwyższej jakości. Pakując swoje rzeczy i dziecka, pamiętaj o najmodniejszych kolorach na lato. One koniecznie muszą się znaleźć w twojej wakacyjnej szafie! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here