Czapka na głowe
fot. unsplash.com

Potrafi dodać stylu, elegancji i wyrafinowanego smaku. Czapka na głowę to nie tylko ochrona głowy przed słońcem. To również bardzo fajne urozmaicenie naszego stylu i niebanalnego, letniego looku. 

Jak dobrać kapelusz do siebie?

Czapka na głowę w postaci kapelusza to nakrycie głowy które jeszcze 100 lat temu było na porządku dziennym. Wraz z biegiem lat jednak odeszło do lamusa. Lato to jednak czas, w którym my, kobiety, coraz śmielej zakładamy takie właśnie nakrycia głowy. Aby jednak dodawał nam uroku, musi być dobrze dobrany. Można to zrobić w kilku prostych krokach:

  • Zdefiniuj najszerszą część twojej twarzy – jeżeli masz jednakowo szerokie czoło policzka i żuchwy, zapewne masz twarz owalną albo kwadratową. Natomiast, gdy czoło jest najszersze, masz twarz w kształcie serca. Gdy to żuchwa jest najszersza, masz trójkątny kształt twarzy. 
  • Sprawdź w jakim kształcie masz szczękę – to jest kluczowe w temacie czapka na głowę. Może być okrągła, kwadratowa albo stercząca.
  • Oceń, jaką masz długą twarz – dzięki temu zdefiniujesz, czy jest średniej długości, krótkiej czy długiej. 
Czapka na głowe
fot. unsplash.com

Ustal dokładny rozmiar

Mając te dane, możesz już swobodnie dobierać kapelusz do siebie. Najważniejsze jednak – poznaj obwód swojej głowy. Zrobisz to mierząc centymetrem obwód głowy na wysokości brwi. Dodaj sobie 1 cm luzu, nie ściskaj również zbytnio centymetra. Standardowa rozmiarówka to:

  • S – między 54cm,
  • M – między 55 a 56 cm
  • L – między 57 a 58 cm
  • XL – między 59 a 60 cm

Mając te wszystkie informacje, możesz zabrać się za najprzyjemniejszą część czyli wybieranie odpowiedniego fasonu.

Fason kapelusza ma znaczenie!

I to nie chodzi tutaj o materiał z którego jest wykonany, a raczej jego ogólny kształt. Wiadomo, że z zupełnie innych półfabrykatów będzie wykonany kapelusz na eleganckie wyjścia, a z innych na plażę. Wróćmy jednak na chwilę do kształtu twarzy, bo to właśnie ono jest kluczem do najlepiej dopasowanego kapelusza. 

  • Twarz okrągła – najlepiej sprawdzi się kapelusz wysoki, z płytka główką. Przymierz modele geometryczne, z wyrazistym kantem, trójkątne. Rondo musi być szersze od twarzy. Ten trik sprawi, że twoja twarz będzie optycznie mniejsza. Absolutnie nie sięgaj po okrągłe modele!
  • Twarz kwadratowa – dobór odpowiedniego kapelusza następuje jakby w kontraście do poprzedniego. Najlepiej sprawdzą się modele osadzone wysoko na czole, dzięki temu wydłużą twoją twarz. Absolutnie nie sięgaj po kapelusze głębokie, które kończą się na linii brwi, wybierz te płytsze, które kończą się na linii włosów. Świetnie będą wyglądać kapelusze z zaokrąglonymi, nieco falującymi liniami. 
Czapka na głowe
fot. unsplash.com

Najmodniejsze letnie kapelusze

Czapka na lato w postaci kapelusza to jeden z najbardziej malowniczych dodatków, który doda szyku każdej stylizacji. Te nakrycia głowy pasują zarówno do szortów jak i romantycznej sukienki. To również skuteczna ochrona przeciwsłoneczna. I to w naturalnym wydaniu! Nie możesz jednak zapominać o kremach ochronnych, mogą być to kosmetyki naturalne lub z chemicznym składem. Pamiętaj również, że nie zawsze są bezpieczne kosmetyki naturalne, czasem i one potrafią uczulić. 

Latem rządzą słomkowe kapelusze w każdym wydaniu. Dopasuj je do kształtu i rozmiaru swojej głowy, a poczujesz niesamowity komfort. Do tego, zastanów się jak wybrać okulary przeciwsłoneczne. W połączeniu z kapeluszem i sukience w najmodniejszych kolorach na lato, będzie chodzącym szykiem i elegancją. I tak jak dodatki są odpowiedzią na to jak odmienić szybko swoje mieszkanie, aby były to stylowe wnętrza, tak kapelusz i okulary zmienią twój wakacyjny look na lepsze. 

Dobra czapka na lato w postaci kapelusza sprawi, że nie będziesz myśleć o tym jak zatrzymać lato na dłużej. Widok pięknego kapelusza wiszącego na ścianie, skutecznie odstraszy powakacyjną chandrę. Dodaj do tego jeszcze romantyczne perfumy na lato dla niej a poczujesz wakacyjny klimat przez długi czas. Kapelusz jest rewelacyjnym dodatkiem również na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi. Kiedy stoisz przed szafą i myślisz o tym jak ubrać się na imprezę rodzinną, dodatek ten, w połączeniu ze stylem boho będzie cudowną kwintesencją nie tylko kobiecości ale i samego lata!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here