Jak zatrzymac lato na dluzej
fot. unsplash.com

Wakacje są jednym z najbardziej wyczekiwanych chwil w roku. Czasem planujemy je szczegółowo, a bywa że i jedziemy z chęcią przygody, bez zapewnionego noclegu. Kiedy jednak urlop się kończy, a wakacyjne gorące dni zamieniają się w pierwsze jesienne chłody, pojawia się smutek. Jak zatrzymać lato na dłużej? Są na to sprawdzone sposoby!

Wakacyjny luz przez cały rok

Na urlopie schodzimy na niższy bieg. Może nie przez pierwszy czy drugi dzień wakacji, ale na trzeci włączamy luz. Pięknie byłoby czuć takie szczęście każdego dnia, prawda? Poranna leniwa kawa, niespieszna kolacja z najbliższymi. Wycieczki, lenistwo, albo aktywne spędzanie czasu tak, jak o tym marzysz. To cudowny kontrast z tym, co jest twoją codziennością – pośpiech, szybkie posiłki i bardzo ograniczony czas na wakacje i inne przyjemności. A gdyby tak namiastkę wakacji wprowadzić do swojej codziennej rutyny?

Rada: Zmiany wprowadzaj stopniowo, najlepiej zaraz po powrocie z urlopu. Poranna kawa wypita tylko ze swoimi własnymi myślami? Wystarczy wstać 15 min wcześniej i masz czas na swoją celebrację chwili!

Aby głowa nie przestawiła się ponownie na tryb codzienności i odliczania do kolejnego urlopu, zafunduj jej spokój. Kilka minut medytacji każdego dnia, albo też półgodzinny spacer zadziała prawdziwe cuda. Uspokoisz myśli, spojrzysz na codzienne problemy z szerszej perspektywy i zwyczajnie poczujesz wakacyjny luz.

Jak zatrzymac lato na dluzej
fot. unsplash.com

Rada: Jak zatrzymać lato na dłużej? Medytuj! Nie musisz wchodzić w żadną filozofię, postaw na medytację mindfulness i pozwól odpocząć swojej głowie chociaż przez kilka chwil. Codzienna praktyka przyniesie niezwykłe efekty, bądź tylko konsekwentna! Do tego raz w tygodniu zafunduj sobie domowe SPA z kosmetykami prosto z kuchni!

Otaczaj się wakacyjnymi kolorami

Nie bez przyczyny najmodniejsze kolory na lato są pełne energii. Z nimi powakacyjna chandra będzie ci zupełnie obca! Odśwież więc swoje stylowe wnętrza wakacyjnymi dodatkami. Nie mówię tu o kiczowatych pamiątkach, a raczej o akcentach w dobrym guście i smaku. To nie musi być wiele, jedynie małe rzeczy, które będą przypominać ci o wielkich wakacjach.

Rada: Jak odmienić szybko swoje mieszkanie? Postaw na kolorowe ręczniki do domu, powieś na ścianie w salonie albo korytarzu swoją ulubioną czapkę na lato w formie słomkowego kapelusza. 

Kupując pamiątki, staraj się omijać krzyczące stragany z chińskimi podróbkami i poszukaj trochę głębiej. Małe galerie sztuki czy sklepiki z pamiątkami kryją w sobie niesamowite skarby, zrobione z należytą starannością i nie ocierające się nawet o kicz. Zapytaj o to lokalnego przewodnika, albo sama poszukaj wśród uliczek starych miast i miasteczek.

Rada: Mniej znaczy więcej. Wybierz takie dodatki, które będą miłe dla oka a może i funkcjonalne? Te naprawdę dobrej jakości rzeczy mogą być drogie. Jednak lepiej kupić jedną rzecz, niż kilka słabej jakości, które i tak wylądują w koszu. 

Jak zatrzymac lato na dluzej
fot. unsplash.com

Pielęgnuj wspomnienia

Zazwyczaj na wakacyjnych wyjazdach robimy sporo zdjeć aparatem albo smartfonem. Następnie zrzucamy je na komputer, tworząc folder „wakacje”, a następnie nie otwieramy go przez długi czas. I to naczelny błąd. 

Rada: Jadąc na wakacje, rób zdjęcia bardziej uważnie, pod kątem przyszłego albumu z wyprawy. Mając w głowie cały koncept, wiesz jakie zdjęcia tam będą pasowały, a jakie nie do końca. Po powrocie rzecz jasna, zrób jeszcze selekcję a następnie przystąp do działania. 

Zazwyczaj pojawia się dylemat – fotoksiążka czy album? Z tą pierwszą teoretycznie jest trochę więcej roboty, bo musisz sama ją zaprojektować. Album to z kolei konieczność układania i podpisywania zdjęć ręcznie. Każda z tych form ma swój niepowtarzalny klimat, wybierz więc to, co najbardziej ci odpowiada i pasuje do charakteru wyjazdu.

Rada: Większość programów do fotoksiążek ma magiczny przycisk, dzięki któremu program ułoży zdjęcia losowo. To świetna opcja, jeżeli nie zależy ci na kolejności zdjęć. I rewelacyjna oszczędność czasu!

Jak zatrzymać lato na dłużej? Wystarczą 3 triki i już masz namiastkę urlopu w swoim mieszkaniu i w głowie. Chyba warto zrobić chociaż tyle, by zostawić sobie wakacyjny luz już na zawsze? 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here